Jaunumi
Uzņemšana
Skolotāji
Mācību programma
Vēsture
Sabiedriskās aktivitātes
Kontakti
Viesu grāmata
Saites
Atbalsta fonds
Radošo eksperimentu nedēļa 2014 (11.04.2014.) Komentēt
07.04.2014.-11.04.2014. Radošo eksperimentu nedēļa Saldus mākslas skolā Nordplus Junior atbalstīta projekta "Radošums - viena valoda visiem / 2" B daļa.
Mākslinieki/skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Norvēģijas vadīja darbnīcas Saldus mākslas skolas audzēkņiem, piedalījās kopīgā radošajā darbnīcā un pieredzes apmaiņas seminārā.
Nobeiguma darbu aizstāvēšana 2014 (03.04.2014.) Komentēt
4.aprīlī pulksten 16.00 jaunajā akustiskajā koncertzālē pirmo reizi notiks NOBEIGUMA DARBU AIZSTĀVĒŠANA
Valsts konkursa darbu izstāde (31.03.2014.) Komentēt
Karnevāls Jelgavas Mākslas skolā (03.03.2014.) Komentēt
Karnevāls
Priecīgus Ziemssvētkus! (20.12.2013.) Komentēt
Saldus mākslas skolas audzēkņi skolotājas Zanes Laures ierosināti gatavoja rotājumus Ministru Kabineta eglei un kopā ar ministriem to izpušķoja. Saldus mūzikas skolas saksofonu kvartets ar savu priekšnesumu kuplināja pasākumu.
Arhitektūras seminārs (10.12.2013.) Komentēt
9.12.2013. Saldus mākslas skolā notika Latvijas mākslas skolu pedagogu radošā darbnīca par arhitektūras tēmu.
Projektu SPP īsteno Jauno Arhitektu apvienība [JAA], kas ir valstī vienīgās profesionālās organizācijas Latvijas Arhitektu savienības [LAS] jaunākā struktūrvienība.  JAA dibināta 2009.gada pavasarī.
http://www.skolniekspetniekspilsetnieks.lv/

ATBALSTA: VKKF, LNKC

"Radošums - viena valoda visiem / 2" Norvēģijā (11.11.2013.) Komentēt
NordplusJunior atbalstītā projekta A daļa: seminārs, pieredzes apmaiņa un radošās darbnīcas notika Norvēģijā. Piedalījās Saldus, Paides, Mažeiķu, Viekšņu, Jivaskilas, Fitjar un Sandnes skolu skolotāji.
Mūžizglītības darbnīcas (25.09.2013.) Komentēt
Cemex iespēju fonda atbalstīta projekta ietvaros Saldus mākslas skolā piedāvājam 4 mūžizglītības darbnīcas:
Zīmēšana -
 trešdienās,  plkst. 18.00
Gleznošana - vienu nedēļu ceturtdienā, otru nedēļu piektdienā no 16.00 līdz 19.00
Kompozīcija - otrdienās no 14.00 līdz 16.00 un 17.45 līdz 19.00 
Bērni+ vecāki - sāksies janvārī
Pieredzes apmaiņa Šilutē (09.09.2013.) Komentēt
Saldus sadraudzības pilsētas Šilutes mākslas skolas komanda vasarā piedalījās projektā "Plenērs Rozentāla pilsētā 2013". 7.un 8.septembrī Saldus mākslas skolas pedagogi aizveda plenēra radošo darbu ceļojošo izstādi uz Šilutes svētkiem - Zivju zupas festivālu, piedalījās mākslas skolu apvienotajā komandā. Izstādi Šilutē varēs apskatīt līdz oktobra sākumam, tad tā ceļos tālāk.
Uzņemšana 2013./2014.mācību gadam (19.08.2013.) Komentēt
27.augustā plkst. 16.00 Avotu ielā 12 A
Jaunu audzēkņu uzņemšana Saldus mākslas skolā.
Bērniem no 8 gadu vecuma pieteikšanās un eksāmens ( ņemt līdzi visu nepieciešamo gleznošanai).
Sagatavošanas grupās no 4 gadu vecuma un jauniešu studijā bez vecuma ierobežojuma pieteikšanās bez eksāmena.
Līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu.
Pieaugušos aicinām pieteikties mūžizglītības darbnīcām.
Sīkāk par noteikumiem, eksāmenu un dokumentiem skatīt sadaļā "Uzņemšana"
Neskaidrību gadījumā zvaniet direktorei - tel. 29683081
Rozentālskoliņa 2013 (14.08.2013.) Komentēt
Plenērs Rozentāla pilsētā 2013 (08.08.2013.) Komentēt
Plenērā piedalījās gan Saldus mākslas skolas audzēkņi un pedagogi, gan ciemiņi no Ķekavas, Rīgas, Jelgavas, Kuldīgas, Ventspils, Bēnes, viesi no Viekšņiem (Lietuva) un Saldus sadraudzības pilsētām – Šilutes (Lietuva) un Līdinges (Zviedrija).
Šī gada plenērā dalībnieki zīmēja un gleznoja Saldus un apkārtnes dievnamus, savos darbos atainojot gan pilsētā esošās baznīcas, gan Remtes, Gaiķu un Lutriņu baznīcas.
Plenēra laikā tapušie darbi apskatāmi Saldus mūzikas un mākslas skolu ēkā, Avotu ielā 12a, līdz 5. septembrim. Izstāde aplūkojama katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00. Izstāde beigusies.
Paldies Saldu novada pašvaldības projektu fondam par atbalstu!
Saldus keramiķi Burgundijā (27.07.2013.) Komentēt
LAG atbalstīta projekta mērķis bija apmeklēt franču vietējo keramiķu darbnīcas, iepazīsieties ar rūpnieciski ražotās keramikas mantojumu, kopā ar Francijas keramiķiem strādāt gan tradicionālā, gan mūsdienu tehnikā, kā arī apmainīties marketinga stratēģijas pieredzē, tādējādi, iegūstot savstarpēju pieredzi. Nodrošināt apdedzināšanas tehniku demonstrāciju publikai, publikas iesaisti keramiķu darbu prezentāciju pasākumā, ko rīko Burgundijas podnieku asociācija un Ekoloģijas muzejs. Ārkārtīgi vērtīgas bija 3 dienas bijušās ķieģeļu rūpnīcas teritorijā notiekošajās radošajās darbnīcās, kur piedalījās Burgundijas keramiķu asociācijas biedri, uzaicinātie podnieki un keramiķi no citiem Francijas reģioniem, kā arī Latvijas keramiķi. Burgundijā apmeklējām vairāk kā 10 dažādu keramiķu radošās darbnīcas, iepazīstoties ar podnieku un profesionālu keramiķu darbu, darbnīcu aprīkojumu, tehnikām un gataviem darbiem.
Pateicamie SALDUS RAJONA ATTĪSTĪBAS BIEDRĪBAI un īpaši Sandrai Fridrihsonei,  Franču kolēģiem: Frederic Lagrange, Marie-Jo Buffet, Regula Brotbek, Christian Faillat.
Zaļā prakse Engurē (12.06.2013.) Komentēt
Jūnija pirmo nedēļu Saldus mākslas skolas 4. - 7.kursu audzēkņi pavadīja Engurē, zīmējot un gleznojot jauko piejūras vietiņu.
Izlaidums 2013 (14.06.2013.) Komentēt
Beigšanas apliecības saņēma 14 absolventi: Blūma Kristiāna, Elza Burve, Alise Daukste, Anete Eisaka, Marta Kairova, Klāvs Konrāds, Elīza Lāce, Alvīne Paštore, Zane Sandere, Renāte Skujeniece, Laura Treinovska, Linda Vainovska, Beatrise Zandberga, Arta Žavnere
Arhitektūras gada skate (04.05.2013.) Komentēt
Arhitektu savienības rīkotā Latvijas arhitektūras Gada labāko darbu skate šogad notiek jau 18. reizi. Cīņai par godalgām pusfinālā izvirzīti 17 darbi, no kuriem labākie tika paziņoti šī gada 17. maijā svinīgā ceremonijā, kas notika Latvijas Mākslas akadēmijā.
Saldus mūzikas un mākslas skolu jaunā ēka ieguva galveno balvu.
Autori: MADE arhitekti - Miķelis Putrāms, Linda Krūmiņa, Evelīna Ozola, Uldis Sedlovs, Liena Amoliņa.
15.maijā starptautiska žūrija vērtēja ēku klātienē.

http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/apbalvoti-arhitekturas-gada-skates-laureati-un-delfi-lasitaju-simpatija.d?id=43325015
http://www.arterritory.com/lv/dzivesstils/arhitektura/2297-pasniegta_latvijas_arhitekturas_gada_balva_2012/
100 gramu kultūras
Radošo eksperimentu nedēļa 2013 (22.04.2013.) Komentēt
Radošo eksperimentu Saldus mākslas skolā notika jau 6 reizi. Šogad tas bija Nordplus Junior atbalstīta projekta “Radošums – viena valoda visiem” ietvaros. Radošo eksperimentu nedēļā 4.-7.kursu audzēkņi izvēlējās, kādās no piedāvātajām radošajām darbnīcām vēlas piedalīties. Piedāvājam parasti apgūt tādas prasmes, kas nav mācību programmā – šogad tās bija arhitektūras, papīra skulptūru, tekstilmākslas, koktēlniecības un metālmākslas darbnīcas, ko vadīja profesionāli mākslinieki un mākslas pedagogi no Somijas, Igaunijas un Lietuvas. Savukārt, atbraukušajiem viesmāksliniekiem  mūsu skolas skolotāja Merike Armulika vadīja keramikas darbnīcu.
Nobeiguma darbu aiztāvēšana 2013 (09.05.2013.) Komentēt
2013.gadā nobeiguma darbus aiztāvēja 15 audzēkņi. Nobeiguma darbu aizstāvēšanā tika pieaicināti neatkarīgi recenzenti - profesionāli mākslinieki Agnese Staģe, Vineta Trumpeniece, Ilze Elizabete Rasa un Solvita Bruže. Šogad  nobeiguma darbi izstrādāti Saldus 1.vidussskolai, Saldus pamatskolai, PII Pasaciņa, Viesu namam Pavasari, Brocēnu novada domei, Saldus medicīnas centram, Jāšanas sporta skolai, Saldus mākslas skolai u.c.”
Akreditācija (03.05.2013.) Komentēt
Saldus mākslas skola sagatavojusi pašnovērtējuma ziņojumu, ietverot informāciju gan par skolas pedagogiem un skolēniem, gan absolventiem. Tāpat sniegta informācija par izglītības vidi, resursiem, sasniegumiem u.c. notikumiem. Ziņojumu skatīt pielikumā.
Ielūgums
Ielūgums
Sestdien 19. Janvārī  Saldus mākslas skolas skolotājas Annas Dobeles audzēkņu darbu izstādes  atklāšana Skrundas kultūras namā. Pasākums sāksies plkst 11.00 ar izstādes atklāšanu, būs arī radošās darbnīcas, kur aicināti piedalīties Skrundas bērnudārza audzēkņi un jaunāko klašu skolēni. Vēl šajā dienā Saldus mākslas skolas 1a,2a,3a klašu audzēkņiem, viņu vecākiem un skolotājai Annai Dobelei plānota ekskursija uz Skrundas jauno muižu.
Par Jaunauces, Vadakstes un Reņģes muižu arhitektūras un kultūrvēsturiskajām vērtībām izveidotas 3 kvalitatīvas, oriģinālas, mākslinieciski vērtīgas muižu arhitektūru atspoguļojošas prezentācijas. Prezentācijās apkopotas mākslas fotogrāfijas, zīmējumi, gleznojumi, skices, kas tapuši projekta "Plenērs Rozentāla pilsētā 2012" laikā. Plenēra dalībnieki - Viekšņu(Lietuva), Paides(Igaunija), Valmieras, Bēnes, Ķekavas, Rīgas, Jelgavas, Ventspils un Saldus mākslas skolu audzēkņi un pedagogi.
Prezentāciju diski „Muižu priekšauts” ir netradicionāls risinājums muižu reklāmai. Disku materiāls ir saprotams visiem, jo pasniegts pārsvarā vizuāli un nedaudzie teksti ir vairākās valodās. Tas ir izmantojams gan internetā, gan dažādos pasākumos vai mācību stundās.
Prezentāciju sagatavoja skolotāja Kristīne Ozola.
Projektu atbalstīja Saldus novada pašvaldības projektu fonds un biedrība KIT.
Radošums - viena valoda visiem
A daļa.  Jyväskylä
Mākslas skolu skolotāji no Saldus, Jivaskilas, Viekšņiem, Mažeiķiem un Paides piedalījās pieredzes apmaiņas seminārā Jivaskilā. Jivaskilas vizuālo mākslu skola organizēja divas radošās darbnīcas atbraukušajiem mākslas skolu skolotājiem.
Projektu atbalsta Nordplus Junior.
Pirmā skolas diena Saldus mākslas skolā
  • 4.-7.kursiem 4.septembrī plkst.16.00
  • Sagatavošanas klasēm un 1.-3.kursiem 8.septembrī plkst. 10.00
  • Sk.Dobeles klasēm 4.septembrī plkst.17.00
  • "Zīmulīšiem" 4.septembrī plkst.17.30
 Saldus mākslas skola uzņem audzēkņus 27.augustā plkst. 16.00:
  • 1.kursā no 8 gadu vecuma. Pieteikšanās un eksāmens 27.augustā plkst.16.00 Avotu ielā 12a.
  • Sagatavošanas klasē bez iestājeksāmena. Pieteikšanās 27.augustā plkst.16.00 Avotu ielā 12a.
  • Pirmsskolas vecuma bērnu grupā "Zīmulīši"no 4 gadu vecuma. Pieteikšanās 27.augustā plkst.16.00 Avotu ielā 12a.
  • Jauniešus bez vecuma ierobežojuma Jauniešu studijā. Pieteikšanās   27.augustā plkst.16.00 Avotu ielā 12a.
Pieauguōs aicinām pieteikties mūžizglītības darbnīcām.

Sīkāka informācija pa telefonu 29683081
Mācību maksa noteikta 6 lati mēnesī. Iespējamas atlaides vairākiem bērniem no vienas ģimenes, maznodrošinātām personām un gadījumā, ja abi vecāki ir bezdarbnieki. Par atlaidēm jāvienojas ar skolas direktori, atnesot izziņu.
Maksājumu konts:
Saldus novada pašvaldība, Reģ. Nr. 90009114646,
Striķu iela 3, Saldū, LV3801,
A/S SEB banka, Saldus filiāle,
UNLALV2X, LV24 UNLA 0050 0150 29987
Norādīt skolu un audzēkņa vārdu, uzvārdu, personas kodu.

Mācību maksu  nomaksāt līdz katra mēneša 20.datumam vai, veicot iepriekš, par vairākiem mēnešiem uzreiz.
No 20. līdz 24. augustam Saldus mākslas skola organizē kārtējo
ROZENTĀLA VASARAS SKOLIŅU 2. un 3. kursu audzēkņiem.
Projektu "Rozentāla vasaras skoliņa 2012" atbalsta 
SALDUS NOVADA PAŠVALDĪBAS PROJEKTU  FONDS un biedrība KIT 
Saldus mākslas skola organizē projektu "Plenērs Rozentāla pilsētā 2012".
Plenēra norises laiks 23.07.2012. - 28.07.2012.
Šogad plenēra aktivitātes norisinājās 3 Saldus novada muižās - Reņģē ,  Vadakstē un Jaunaucē.
Projektu atbalstīja Saldus novada projektu fonds.
Būvlaukuma apskate un vainags

15.06.2012.
15.06.2012.
2012.gada "zaļo praksi" pavadījām Mazirbē.
Mēs pateicamies Mazirbes internātskolas kolektīvam un īpaši direktorei Ilzei Kriķītei.
24.aprīlī ierodas viesmākslinieki no Paides(Igaunija) un Viekšņiem(Lietuva), lai vadītu radošās darbnīcas Saldus mākslas skolas 4. līdz 7. kursu uadzēkņiem. Vaida Anusaite - metālmāksla, Kristen Suokass - tekstils, Hedi Jurgen - etnogrāfiskā aušana, Vitalijus Baltutis - keramika
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Izstāde Tūrisma informācijas centrā bija apskatāma līdz 08.06.2012.
Izstāde beigusies.

Paula Eihe, Elīza Jansone, Gunta Joja, Anete Siliņa,  Līga Jēkabsone, Marta Muzikante, Elijs Olbačevskis un Marta Zīle izstrādā nobeiguma darbus šogad. Izstāde Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja no 13.aprīļa līdz 1.jūnijam. Izstāde beigusies.
Kurzemes zonas kompozīcijas konkursā no Saldus mākslas skolas piedalījās Betija Grinberga, Helēna Dubulta, Līva Leja un Laila Akerfelde. Betija Grinberga ieguva augstāko novērtējumu savā vecuma grupā.
Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 3.marta līdz 10.aprīlim skatāma dzejnieces, pedagoģes un Saldus novada kultūras darbinieces Guntas Krauleres personālizstāde „Mani gaismas gadi”. Izstāde beigusies
Tikšanās ar mākslinieci un izstādes atklāšana – 3.martā plkst.15.00 muzeja mākslas izstāžu zālē.
Cemex iespēju fonds atbalsta Saldus mākslas skolas projektu "Zīmē droši!". Projektā paredzēts, ka skolas audzēkņus  ugunsdzēsēji, policisti un mediķi dažādos veidos iepazīstinās ar iespējamiem riskiem dažādās ikdienas situācijās. Pēc tam bērni kompozīcijas nodarbībās ilustrēs uzzināto, lai dalītos savā izpratnē ar citiem - darbu izstāde būs apskatāma novada skolās un bērnu dārzos, kā arī Cemex administratīvajā ēkā.
Liecības

4. un 5. kursi

Līva Leja
Līva Leja
Lauma Oliņa
Lauma Oliņa
Marta Barbara Buka
Marta Barbara Buka
Sindija Kinstlere
Sindija Kinstlere
Piektdien, 21. oktobrī plkst. 10:00 Saldū, Avotu ielā 12, notika svinīga Saldus mūzikas un mākslas skolu jaunās ēkas pamatakmens ielikšana.
Pasākumu ar uzrunu atklāja Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, ar saviem novēlējumiem dalījās Valsts reģionālās attīstības aģentūras un SIA "Arčers" pārstāvji.
Pēc uzrunām notika pamatakmens un kapsulas ierakšana, kurā katra skola ievietoja vēstījumus nākamajām paaudzēm, informāciju par pašreizējo situāciju, statistiku un skolas vēsturi.
Svinīgajā pasākumā pie pašvaldības ēkas Avotu ielā 12 uzstājās pūtēju orķestris "Saldus", piedalījās mākslas un mūzikas  skolu audzēkņi, vecāki un skolotāji, Saldus novada domes vadība un speciālisti, projekta īstenotāji- tehniskā projekta autori, autoruzraugi SIA "MADE Arhitekti” ,būvniecības dabu veicēji SIA "Arčers", būvuzraugi SIA „Jurēvičs un partneri ".
Skrundas TV sižets.


 
LV  |  EN
© Saldus mākslas skola
2002 - 2014, powered by DSP